Direct Adminde Web Sitesi Yedeği Alma - Yedek Alma - İnternet Sitesi Yedeği Nasıl Alınır - Web Tasarım Ankara

Teknoloji

Direct Adminde Web Sitesi Yedeği Alma

Direct Admin'den Web Site Yedeği Nasıl Alınır? Direct admin platformu üzerinden web site yedeği alma konusunda sorulan sorular neticesinde bu yazıyı yazıyoruz. Öncelikle internet sitesi yedeği almak önemli mi sorusuna cevap verelim. Evet... Yapmış olduğunuz proje ne olursa olsun, sıklıkla internet sitenizin ve ona bağlı olan email hesaplarınızın yedeklerini almanız, FELAKET PLANI denilen, yangın, sel ve sunucu firmalarında olabilecek tüm sorunlara karşı sizi koruyacaktır. Çünkü sunucu firmaları hiçbir zaman %100 yedek koruması garantisi haklı olarak vermezler. Bu şartlar altında, görev tabi ki de siz kullanıcılara düşmektedir.

İnternet sitelerinin, web tabanlı yazılımların hatta tüm dijital veri tabanı ile çalışan yazılımların yedeklerini mutlaka sıklıkla almanız gerekmektedir. İşi hiç bir zaman şansa bırakmamanız için, mümkün mertebe, bu basit olan işlemi yapmanızı önermekteyiz.

Direct Admin kullanan kullanıcılar için genel yedek alma aşamaları son derece basit bir adım ile, bu işlemi tamamlayabilmeniz için öncelikli adımınız, sunucu firmanızın yada yazılım firmanızın sizlere vermiş olduğu direct admin giriş adresini açmak ve kullanıcı adı ve şifrenizi oraya girerek ana panele erişim sağlamak olacaktır.

Direct Admin Tam Site Yedeği Alma

1. Açılan Alanda SYSTEM INFO & FILE ( Sistem Bilgisi & Dosya ) alanının üstüne geliyoruz ve FILE MANAGER (Dosya Yöneticisi) alanına tıklıyoruz.

Direct Adminden Web Site ve E-Posta Yedeği Alma

2. Açılan alanda DOMAINS (Domain) yazan alana tıklıyoruz.

Direct Admin Web Site Yedeği Alma

3. Görseldeki gibi karşımıza çıkacak olan alanta MAVİ OKLA gösterildiği gibi klasör üzerinde sağa tıklıyoruz ve ADD TO ARCHIVE (Arşive Ekle / Sıkıştır ) diyip, açılan alanda COMPRESS (Sıkıştır) butonuna basıyoruz.

Direct Admin Back Up

4. Sıkıştırma işlemi tamamlandı. Son olarak ise, MAVİ okla gösterilen alan üzerinde SAĞA TIKLAYIP, KIRMIZI okla gösterildiği gibi, DOAWLOAD (İndir) diyerek işlemimizi bitiriyoruz.